Kultúrne podujatia

16. 11. 2019 17:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

KOLLÁROVCI

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete taktiež vypočuť vlastné skladby z ich autorskej dielne. Zoskúpenie kapely tvoria šiešti členovia, z toho traja sú bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, kontrabas, soprán a alt saxofón, cimbal, akordeón, bicie nástroje. Vstupné: 18,- €

Kúpiť lístok

22. 11. 2019 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

65. VÝROČIE FOLKLÓRNEHO SÚBORU KYSUČAN

Folklórny súbor Kysučan vznikol v roku 1954 pod vedením Petra Gančára. Vo svojich choreografiách predstavuje rôzne regióny slovenska, no najmä domáce prostredie Kysúc. V súbore pôsobí množstvo mladých ľudí, ktorých spája láska k folklóru a ľudovým tradíciám. Kysučan sa predstaví svojim priaznivcom vynikajúcim, viac než dvojhodinovým umeleckým programom, v rámci ktorého budeme mať možnosť obdivovať majstrovstvo hudobnej, speváckej i tanečnej zložky súboru.

Kúpiť lístok

01. 12. 2019 17:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

LÚČNICA

Umelecký súbor Lúčnica sa predstaví s programom pod názvom Z tvorby prof. Štefana Nosáľa. Účinkuje : Tanečný súbor so svojimi sólistami, Orchester a Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka a Spevácka skupina Lúčnice. Súbor prináša výber najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice. Diváci sa počas takmer dvojhodinového vystúpenia ocitnú na podpolianskej svadbe, medzi dievčatami pri trepaní ľanu a pestovaní maku, zoznámia sa s fígľami mladých mužov pri starodávnom spôsobe mlátenia obilia alebo sa budú môcť zabaviť pri fľaškových hrách zo Zemplína.

Kúpiť lístok