Kultúrne podujatia

27. 10. 2018 17:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

JUBILEÁ 2018

Slávnostný galaprogram venovaný významným výročiam mesta Čadca a Slovenska spojený s odovzdávaním ocenení osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o rozvoj mesta. Účinkujú: Kysucký komorný orchester mesta Čadca, Miešaný spevácky zbor Kysuca, Radka Weisháb (cimbal). Diriguje Karol Kevický.

31. 10. 2018 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

VRCHÁRI

Hudobno-zábavný program, v ktorom populárna kysucká skupina Vrchári bude krstiť svoje nové CD. Príďte si vychutnať koncert skvelých muzikantov /Pavol Kopas, Miloš Mariak, Miloš Červenec, Rudolf Kovalíček/. Hosť programu: Hudobná skupina Amadeo a zabávač, spevák, imitátor Stanislav Vitáloš.

Kúpiť lístok

18. 11. 2018 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

KLIMAKTÉRIUM...a čo?

Hrdinky našej inscenácie – Pamela, Kristína a Žofia – sa stretávajú na narodeninovej oslave Mariky – jednej z nich. Aby sa nielen zabávali a rekapitulovali svoj doterajší život, ale aby sa povzniesli nad problémy, ktoré im prináša všedná každodennosť, strata práce, chlapi, ich deti, zdravotný stav a starnutie. Lebo ten údel postretol každú z nich a navzájom ich spája! Naše hrdinky sa majú rady – ale si aj jedna druhú s chuťou doberajú. Vedia si zo seba vystreliť! Samu seba však žiadna neberie príliš vážne. Vzdorujú svojmu osudu. Čím? Humorom a sebairóniou. Nič im nie je sväté. Predovšetkým nie ich vek, vzhľad a váha. Bavia sa a spievajú o neľahkom údele súčasnej ženy. Inscenácii dominujú skvelé herečky - „tigrice v menopauze“. Variácie na chúlostivú tému „ženského dozrievania“ a účtovanie s ňou. Ľahko zapamätateľné piesne a ich vtipné texty. Predstavenie je akousi „babskou jazdou“ plnou humoru, ktorý je asi tým najlepším a najúčinnejším liekom na starosti dneška. Takú vtipnú a úprimnú hru – so zmyslom pre humor a s decentnosťou spracovania témy – ešte nikdy nikto nenapísal. Až teraz! V podobe dnes už legendárneho komediálneho hitu európskych divadelných scén. KLIMAKTÉRIUM je nielen divadelným fenoménom, ktorý má za sebou už vyše 2200 repríz, ale je predovšetkým očistným kúpeľom a posilňujúcim energetickým nápojom! hrajú: Zuzana Kocúriková / Zuzana Tlučková, Gizka Oňová, Katarína Brychtová / Daniela Kuffelová, Zuzana Vačková / Jeannete Švoňavská, Jana Valocká

Kúpiť lístok