39 stupňov

Úspešná broadwayská komédia je uvádzaná v slovensko – anglickej verzii (70% slovenčina, 30% angličtina)

Špionážna krimikomédia na motívy rovnomenného kultového filmu Afreda Hitchcocka.

Len Mestské divadlo Actores Rožňava získalo autorské práva na toto predstavenie. Komédia má za sebou 3000 repríz na Broadwayi.

Richard Hannay si žije svoj nudný život v Londýne, až kým jedného dňa nestretne záhadnú ženu a ocitne sa priamo uprostred veľkého zločineckého prípadu. Zaujímavosťou hry je, že pôvodný príbeh je upravený pre štyroch hercov. Jedine predstaviteľ Hannaya hrá jednu postavu, herečka predstavuje tri ženy, ktoré sú charakterovo od seba úplne odlišné. Ostatných dvadsaťšesť postáv hrajú dvaja herci, ktorí sa behom sekundy dokážu zmeniť z policajtov na gangstrov, či z aristokratov na sedliakov. Pôvodné detektívne napätie sa tým pádom zmení na kriminálnu komédiu.

Recenzia slovenskej premiéry predstavenia uverejnená na stránke SME v sekcii blog: http://veronikajanosikova.blog.sme.sk/c/373644/39-stupnov-v-divadle-actores.html

Krimikomédiu uvedieme 29.09.2015 o 18.00 hod. v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca – Dome kultúry.

Vstupenky sú v predaji v pokladnici KIC mesta Čadca v dňoch: utorok, streda, piatok, sobota, nedeľa vždy od 14.00 do 19.30 hod. Vstupné: 6€