Donskí kozáci

Zahrajú a zaspievajú v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca – Dome kultúry 4. februára 2016 o 18.00 hod.

Program Piesne donských kozákov prináša melódie a slová zo života kozáckych rodín pri práci, počas vojenskej služby vlasti, pri zábave a oddychu, pri pití vodky či laškovaní s mladými kozáčkami. Piesne veselé, roztopašné, zádumčivé, ale hlavne svojské a typické pre kozácku dušu. Piesne dravé a pokojné ako neviazaná rieka DON - srdce, telo a duša kozákov.

S bajanom, balalajkou , perkusiami , nezameniteľnými vokálmi a autentickými piesňami počas svojich vystúpení roztancovali európske festivaly, kozáckymi dumkami vohnali slzy do očí, špecifickým ruským humorom pobavili,.

Práve preto už piaty krát zavítajú na Slovensko z rodného Rostova na Done sólisti Donského kozáckeho chóru Alexander Džalašov, Grigorij Polovinka /majster ruského bajanu/, Nadežda Bulanova a Anastasia Krivoručko so svojou formáciou VOLNIJ DON, aby divákom odovzdali nespútanú energiu, radosť ale aj kúsok clivoty. Volnij DON prináša obraz autentickej kozáckej zábavy a slobody vo svojich piesňach a príbehoch a sľubuje na svoju kozácku česť, že bude hrať a spievať pokiaľ Vy budete vládať.

Program PIESNE DONSKÝCH KOZÁKOV je zostavený zo známych kozáckych, ruských a ukrajinských piesní a niekoľkých prekvapení.

Vstupenky sú v predaji v pokladnici KIC mesta Čadca v dňoch: utorok, streda, piatok, sobota a nedeľa vždy od 14.00 do 19.30 hod.