Klobúkovanie v mestskej galérii

Aký darček pripraviť pre deti ku Dňu detí? Mal by byť zmysluplný, veselý, hravý a mal by naplniť detské náručie. Verím, že to všetko sa nám podarilo v Galérii Čadca, kde sme pre deti pripravili interaktívne podujatie pod názvom Klobúkovanie s Veronikou. Nápad bol inšpirovaný práve prebiehajúcou výstavou Jozefa Mundiera a jeho dcéry Veroniky, ktorá okrem iného vystavuje i umelecky spracované klobúky. Pre deti bol pripravený materiál, z ktorého mali vyrobiť pokrývku hlavy. Bolo len na nich, akú formu, tvar i výzdobu si zvolia. Na začiatku bol len biely papier, na ktorý postupne pribúdali všakovaké ozdoby. Lepilo sa, strihalo, zošívalo, kreslilo a výsledok si môžete pozrieť na priložených fotografiách. Veselo a hravo bolo počas celého podujatia, hlavne chlapci úlohu poňali so svojským humorom a zabávali všetkých prítomných. No a čo naplnilo detské náručie? – predsa vlastnoručne vyrobené klobúky. Niektoré deti dokonca hrdo odkráčali z galérie s klobúkom na hlave.

Podujatie pripravili Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca. Ďakujeme sponzorom – majiteľom spoločnosti CECH Company, s.r.o z Čadce, ktorí darovali materiál na výrobu klobúkov. Ďakujeme deťom, ktoré prišli do galérie, nesklamali a ukázali svoju kreativitu a šikovnosť. V neposlednom rade ďakujeme aj pedagógom a školám z Čadce, Turzovky a ďalších kysuckých obcí, ktoré rozvíjajú estetické cítenie, zmysel pre krásu a tvorivosť svojich zverencov aj tým, že navštevujú našu mestskú galériu a spoločne s deťmi v nej trávia zmysluplné a krásne chvíle, čím výrazne prispievajú k rozvíjaniu ich osobnosti. Tešíme sa na stretnutie a vašu priazeň aj v rámci ďalších pripravovaných podujatí v Galérii Čadca.

Zároveň vás pozývame na práve prebiehajúcu výstavu nazvanú Dobrý ročník – 2x Mundier, v rámci ktorej svoju tvorbu predstavuje akad. sochár Jozef Mundier z Čadce a jeho dcéra Veronika Mundierová. Táto jedinečná výstava, ktorá vás osloví takmer 30-timi originálnymi plastikami a inštaláciami potrvá do 16. augusta 2014 a nájdete ju v priestoroch Mestského domu v Čadci (vchod zboku od kostola), kde má svoje sídlo Galéria Čadca a Informačné centrum mesta. Navštíviť ju môžete počas pracovných dní od 8.00 do 16.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Vstup je voľný. Tešíme sa na vašu návštevu.

Fotogaléria z podujatia