Mesto otvorené UMELCOM - fotoklub

Mesto Čadca a KIC-Dom kultúry Čadca organizujú 17. septembra 2011 podujatie Mesto otvorené UMELCOM 0.- tý ročník. Naším cieľom je spojiť talentovaných ľudí a otvoriť ich tvorbu Čadčanom. Je to symbolické otvorenie mesta umelcom a verejnosti, a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2O11/2O12.

V dnešnom čísle predstavíme čitateľom prácu fotoklubu, ktorý pracuje pri KIC- Dome kultúry Čadca. Začiatkom roku 2009 sa podarilo zrealizovať "Školu fotografie" na Kysuciach. Cieľom bolo pritiahnuť mladých ľudí k fotografovaniu a zdokonaľovať sa vo fotografickej činnosti pod odborným vedením p. Jozefa Česlu (spolupracovník domu fotografie v Liptovskom Mikuláši a Stredoeurópskeho domu fotografie v Bratislave). Nadšení amatérski fotografi a priatelia fotografie sa rozhodli i naďalej pokračovať vo svojej záľube a spolu s Mgr. Vladimírom Pekárom, Mgr. Vladimírom Adámkom a fotografom Tomášom Zahumenským založili pri Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca v roku 2010 FOTOKLUB - DOBRÉ SVETLO. Medzi súčasné aktivity fotoklubu patrí internetová FOTOSÚŤAŽ 2011 na stránke www.e-kysuce.sk, jeden krát za mesiac sa uskutočňujú spoločné praktické fotostretnutia na vybrané témy, na mesiac september je pripravený fotografický plenér - Malá duchovná architektúra v poľskom meste Rybníky a celodenný maratón fotenia.

Ak vás baví fotografovanie neváhajte a prijmite naše pozvanie na 2. ročník Fotomaratónu, ktorý sa uskutoční 17. septembra 2011 pred KIC DK Čadca.