Takto sme stavali máj...

Tradícia stavania mája sa zachovala až po dnes. V našom meste má táto udalosť už dlhoročnú obľubu. Aj tento rok sme v závere mesiaca apríl (30.4.2016) v podvečerných hodinách na Matičnom námestí pred KIC – Dom kultúry Čadca postavili máj pre všetky Čadčianky, ako znak lásky. So stavaním pomáhali mládenci  a mladí muži, ruku k dielu priložil aj primátor mesta Milan Gura. Všetkým patrí veľká vďaka. Môžeme skonštatovať, že v našom meste má každá slobodná dievčina postavený máj. Dievčatá, ak ste sa neboli naň pozrieť, tak neváhajte, príďte a zaželajte si prianie ohľadom vášho vysneného vyvoleného. K dobrej nálade spievali dievčence z Detského folklórneho súboru Kelčovan a nechýbala ani heligónka Karola Revaja.

PS. Dobre si to však premyslíte, čo ak sa vám to splní.