Čo boli včera The Beatles, to sú dnes THE BACKWARDS!

Srdečne Vás pozývame na najlepšiu hudobnú show na svete s hitmi The Beatles v originálnom prevedení hudobnej skupiny The Backwards, ktorú máte možnosť zhliadnuť v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca – Dome kultúry 19. 06. 2015 o 19.00 hod. Skupina The Backwards začala svoju kariéru v roku 1995 v Košiciach na východe Slovenska. Tak ako aj iné kapely, na začiatku prezentovala vlastnú tvorbu. Popri tom sa snažila čo najvernejšie interpretovať hudobnú tvorbu skupiny The Beatles, čo sa nakoniec stalo aj jej hlavným smerom v ďalšom napredovaní. Nebolo to len lacné imitovanie Beatles, ale kompletné naštudovanie od A po Z. Nemajú iba dokonale vypracovaný zvuk, ale dbajú aj na image, stage look, súhru a produkciu, ktorá určite „zlomí“ aj najzarytejšieho a najkritickejšieho fanúšika. Ako jeden z dôkazov, že to naozaj robia dobre je aj medzinárodné víťazstvo na New York Beatlefeste v roku 1998. V silnej konkurencii spomedzi 36 kapiel zvíťazili The Backwards v „Battle of the Bands“ - „bitke skupín“ o čo najvernejšiu interpretáciu skupiny The Beatles a získali 1.miesto, ktoré znovu obhájili aj v roku 2003.

Kapela Backwards bola vybraná aj na stvárnenie skupiny The Beatles na divadelných doskách v súčasnosti najprestížnejšieho slovenského muzikálového divadla Nová Scéna, ako hudobná a herecká zložka projektu. V hudobnom komikse s názvom „Beatles: Never nikomu nad štyridsať “, skupina počas dvoch sezón odohrala viac než 100 vypredaných repríz.

V súčasnosti The Backwards pravidelne vystupujú v Spojených štátoch amerických, kde stihli odohrať koncerty v dvadsiatichtroch štátoch a počas svojich turné navštívili mestá ako Los Angeles, San Diego, Las Vegas, Chicago, Miami, New York, Atlanta, Washington DC a mnoho ďalších. Dvere do Anglicka, krajiny, ktorá dala svetu The Beatles, majú taktiež otvorené. Kapela tam už odohrala niekoľko úspešných koncertov a pripravuje sa na ďalšie zaujímavé projekty.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú show! Vstupenky sú už v predaji! Vstupné: 15,-€