MSZ Kysuca oslavuje 45. narodeniny

Miešaný spevácky zbor Kysuca oslavuje v tomto roku svoje 45. narodeniny. Spoločne so svojimi priateľmi a podporovateľmi si toto jubileum pripomenie slávnostným galakoncertom 12. novembra 2022 o 17.00 hod. na svojej domovskej pôde – v Dome kultúry v Čadci. Galakoncert je určený najmä súčasným i bývalým členom zboru a ich rodinám, ich priateľom a priaznivcom, ako aj mnohým vzácnym hosťom, ktorí v priebehu 45 rokov existencie zboru sledovali jeho kroky, jeho snaženie i úspechy a nezištne mu pomáhali na jeho ceste. Koncert je však venovaný aj širokej verejnosti.

Popri MSZ Kysuca, ktorý povedie dirigent Tomáš Vrškový, sa v programe galakoncertu predstaví aj partnerský mužský spevácky zbor Coro Maddalene z Talianska pod vedením dirigenta Michela Flaima.

MSZ Kysuca je výnimočným fenoménom v našom regióne, nielen preto, že je jediným miešaným speváckym zborom dospelých svojho druhu na Kysuciach, ale aj preto, že po celý čas pracoval a pracuje s profesionálnymi dirigentmi – významnými osobnosťami. Mená ako Peter Fiala, Vojtech Didi, Pavol Procházka a jeho syn Ján Procházka sú v hudobnom svete na Slovensku i v mnohých európskych krajinách dobre známe. Títo štyria muži formovali zbor od jeho počiatkov až do nedávnej minulosti, každý v istom časovom období, a vtlačili mu veľkú dávku svojho tvorivého potenciálu a lásky k hudbe. V roku 2019 prevzal dirigentskú taktovku zboru mladý talentovaný Kysučan – pedagóg a dirigent Tomáš Vrškový.

Srdečne vás pozývame na galakoncert MSZ Kysuca. Nenechajte si ujsť tento jedinečný umelecký zážitok. Vstupenky v hodnote 5 eur si môžete zakúpiť v predpredaji v Dome kultúry v Čadci.

Garanti podujatia: Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Program koncertu a účinkujúci

MSZ KYSUCA