Veľkonočný festival G.Martucciho v Taliansku opäť privíta hudobníkov z Čadce

Kysucký komorný orchester, ktorý pracuje pri Dome kultúry v Čadci sa opäť zúčastní na známom Veľkonočnom festivale Giuseppe Martucciho v Taliansku v dňoch od 13.do 24.4.2019.

Medzinárodný festival veľkonočnej hudby v oblasti regiónu Neapol je určený komorným zoskupeniam a je tematicky venovaný historickej neapolskej hudobnej škole. Povinnou skladbou festivalu je Pergolesiho Stabat Mater. Doplnkovým repertoárom je národná hudba 18.storočia krajiny zúčastnených kolektívov.

Hudobná asociácia Giuseppe Martucciho je neapolská organizácia, ktorá združuje hudobníkov z oblasti Neapola. Organizuje pravidelné prehliadky, festivaly a koncerty zoskupení tzv. vážnej hudby v celej oblasti Talianska, a taktiež spolupracuje so zahraničnými umelcami a telesami. Spoluorganizátorom festivalu je hudobný priateľ orchestra a zároveň pedagóg na Univerzite v Neapole Enrico Volpe. Festivalu sa zúčastní 25 členov Kysuckého komorného orchestra pod dirigentskou taktovkou Mgr.art.Karola Kevického.

Účasť na festivale nášho umeleckého telesa prináša popri reprezentácii slovenskej hudobnej kultúry v zahraničí motiváciu k ďalšej práci v orchestri. Hudobníkom prajeme veľa úspechov na festivalových doskách a mnoho príjemných zážitkov z Talianska.

Vycestovanie na festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia