Vianočný benefičný koncert

Vianočné koncerty majú  vo svete dlhoročnú tradíciu. Aj naše mesto Čadca sa môže pýšiť hodnotnými umeleckými výstupmi. Návštevou koncertu v adventnom čase  máme príležitosť sa na chvíľu zastaviť, započúvať sa do tónov  hudby a načerpať silu do nadchádzajúcich dní.

V nedeľu 13.decembra 2015 o 17.00 hod. sa vo o farskom kostole sv. Bartolomeja v Čadci  bude konať vianočný benefičný koncert . Tento rok na vianočnom koncerte zaznie skladba Jána Jakuba Rybu Česká mše vánoční  v naštudovaní Miešaného speváckeho zboru Kysuca, Kysuckého komorného orchestra a sólistov: Darina  Benčová (soprán), Adriana  Známová (alt), Dušan Šimo (tenor), Ivan Zvarík (bas). Koncert bude dirigovať Mgr.art. Ján Procházka. Podujatie  organizuje Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca v spolupráci farnosťou mesta Čadca. V rámci  koncertu sa uskutoční dobrovoľná  charitatívna zbierka pod  záštitou manželky primátora mesta  Evy Gurovej.  Podujatie je realizované s finančnou podporu Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Výťažok zo zbierky bude   venovaný OZ Stružielka na vianočnom koncerte DFS Kelčovan  Kysucké Vianoce  18. decembra o 15.30 hod. v KIC- Dome kultúry Čadca.

Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vás.