Čo varí sused - reportáž z Jablunkova

Za účasti slovenských a českých miest a obcí sa v sobotu 28. 6. 2014 konalo v Mostoch u Jablunkova kulinárske podujatie pre verejnosť pod názvom „Čo varí sused“. V prvom bloku mohli hostia ochutnávať tradičné regionálne špeciality, ktoré pripravili zástupcovia z troch obcí - Mostov u Jablunkova, Zborova nad Bystricou a Hrčavky. Návštevníci ochutnávali, ale aj hodnotili čučoriedkové koláče, ktoré pripravili 7 družstiev z Mostov u Jablunkova, Čadce, Hrčavy, Svrčinovca, Čierneho, Skalitého a Zborova nad Bystricou. Ako najlepší vyhodnotili návštevníci koláč Kataríny Janesovej z Čadce, ktorá si prevzala z rúk usporiadateľov vecnú výhru. V treťom bloku hodnotili guláš, ktorý pripravovali starostovia a zástupcovia 6 obcí, priamo v blízkosti kultúrneho domu PZKO, kde sa celá akcia konala. Za naše mesto súťažila Viera Strýčkova so svojím družstvom. Ani oni nesklamali a umiestnili sa na druhom mieste. Pre verejnosť boli pripravené rôzne zaujímavé súťaže, napríklad pomenovať rôzne bylinky, spoznať jednotlivé potraviny podľa hmatu, vedomostný kvíz... Vydarené podujatie sprevádzala svojim hudobným vystúpením skupina Tyrkys z Čadce.