Odvážnym patrí svet - Smelý zajko v Afrike

Príprava na premiéru  divadelnej  hry  Detského divadelného súboru EVA je v plnom prúde. V rámci cyklu podujatí  Mesto deťom sa malí diváci môžu tešiť okrem iného i  na novú divadelnú hru  Odvážnym patrí svet na motívy  rozprávky J.C. Hronského - Smelý zajko.

Zámerom hry je odzrkadliť svet detskej fantázie, obrazotvornosti, hravosti a humoru a zároveň rozvíjať v deťoch lásku k domovu.  Diváci spolu s hercami prebúdzajú  túžbu po vedomostiach,  riešení neznámych situácii  v súlade morálnymi  princípmi. Hra  - Odvážnym patrí svet,  umožní detským hercom vnímať svet divadla ako obrovské kúzlo, v ktorom sa každý môže aspoň na chvíľu stať niekým iným prostredníctvom danej postavy, a zároveň divákom ponúka možnosť rozmýšľať a zamýšľať sa nad otázkami, ktoré sú dôležité pri správnom formovaní osobnosti detí. Vzťahy  sú  tým, čo je dôležité formovať a budovať. Lebo veci strácajú význam bez priateľov a rodiny. Divadlo dáva v dnešnej dobe masmédií možnosť priamej konfrontácie vlastných pocitov, postojov a ich následné správne formovať.

Projekt je zameraný na problematiku detí  mladšieho školského veku a ich rodičov. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry  Slovenskej republiky.

Premiéra sa uskutoční 1. júna 2015 o 9.00 hod. v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca, na ktorú ste srdečne, milí čitatelia, pozvaní.