• Úvod
  • Projekty
  • Taliani ocenili muzikálnosť čadčianskych hudobn...

Taliani ocenili muzikálnosť čadčianskych hudobníkov z KKO

Kysucký komorný orchester, ktorý pracuje pri Dome kultúry v Čadci sa opäť zúčastnil na známom Veľkonočnom festivale Giuseppe Martucciho v Taliansku v dňoch od 13.do 21.4.2019.

Medzinárodný festival veľkonočnej hudby v oblasti regiónu Neapol je určený komorným zoskupeniam a je tematicky venovaný historickej neapolskej hudobnej škole. Povinnou skladbou festivalu bola Pergolesiho Stabat Mater. Doplnkovým repertoárom bola národná hudba 18.storočia krajiny zúčastnených kolektívov.

Hudobná asociácia Giuseppe Martucciho je neapolská organizácia, ktorá združuje hudobníkov z oblasti Neapola. Organizuje pravidelné prehliadky, festivaly a koncerty zoskupení tzv. vážnej hudby v celej oblasti Talianska, a taktiež spolupracuje so zahraničnými umelcami a telesami.  Festivalu sa zúčastnilo  25 členov Kysuckého komorného orchestra pod dirigentskou taktovkou Mgr.art.Karola Kevického.

Účasť na festivale nášho umeleckého telesa priniesla popri reprezentácii slovenskej hudobnej kultúry v zahraničí motiváciu k ďalšej práci v orchestri. Hudobníkom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu na festivalových doskách.

Vycestovanie na festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ilustračný obrázok

Fond na podporu umenia