Uskutečnil se 2. Přípravný workshop SR

Od července 2022 realizuje Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí ve spolupráci s Domem kultury v Čadci společný projekt s názvem „Od folklóru k big beatu – Valašsko/Kysuca“ (CZ/FMP/11b/10/160).

Ve dnech 3. – 4.11.2022 se ve slovenském městě Čadca uskutečnila druhá přeshraniční společná aktivita zaměřená na hudební činnost – dvoudenní workshop SR, kterého se opět zúčastnilo 12 žáků ZUŠ Čadca a 12 žáků ZUŠ Valašské Meziříčí, včetně pedagogického personálu. První den workshopu u slovenského partnera byl zaměřen na seznámení s uměleckým zázemím města Čadca. Program prvního dne doplnila pro účastníky přednáška na téma “Folklór Kysuc (nástroje, kroje, tance), tradiční lidové hudební nástroje a dětské zvukové hračky z oblasti Kysuc“ a malý koncert zaměřený na folklórní oblast, který připravili žáci ZUŠ Čadca pro žáky ZUŠ z Valašského Meziříčí. Obdobně jako tomu bylo na workshopu ve Valašském Meziříčí, druhý den aktivity byl věnován intenzivnímu společnému hudebnímu nácviku obou ZUŠ na závěrečný společný koncert, který projekt uzavře.

Roman Bambuch
Vedoucí manažer projektu