30 rokov samostatnosti Slovenskej republiky

Dom kultúry v Čadci  organizuje cyklus hudobných podujatí, ktorého cieľom je verejnosti pripomenúť 30. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Verejnosť sa môže tešiť na koncerty Miešaného speváckeho zboru Kysuca pod vedením Mgr.art. Tomáša Vrškového a Kysuckého komorného orchestra pod dirigentskou taktovkou Mgr.art.Karola Kevického. V  pripravovaných programoch budú účinkovať i hosťujúci umelci. Dramaturgický plán koncertov  bude zameraný na prezentáciu skladieb, ktoré majú ideové prepojenie na hudobníkov od baroka po súčasnosť zameraných na slovenských skladateľov. Jedinečný výber skladieb prezentuje krásu hudby a spevu ako posla  ľudskej spolupatričnosti a lásky k národu. Na koncerte zaznejú okrem iných i skladby od Janka Matúšku - V slovenskej chalúpke, Eugena Suchoňa... Koncerty sa budú realizovať v čadčianskom Dome kultúry, prípadne v kysuckých kostoloch. Podujatia budú sprevádzané umeleckým slovom, kde si poslucháči pripomenú významnú udalosť vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Ako prvý sa predstavil Kysucký komorný orchester v rámci pripravovaného cyklu podujatí počas  slávnostného koncertu v Dome kultúry v Čadci a to 4.júla 2023.

Koncertné vystúpenie KKO  zožalo neutíchajúci potlesk a pozitívne odozvy divákov, čo nás ako organizátorov koncertov nesmierne teší a povzbudzuje k ďalším podujatiam.

Poďakovanie patrí FPU, pretože spomínané koncerty podporuje  z verejných zdrojov práve spomínaný Fond na podporu umenia.

Orchester hrá počas koncertu

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.