Koncert úspešnej českej speváčky Anety Langerovej so skupinou a sláčikovým triom

"Koncerty sú pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu vidieť. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom,“ opisuje Aneta.

O tom, že sa Anete a jej kapele darí rozdávať radosť plnými dúškami, svedčí aj búrlivý potlesk na konci vypredaných koncertov.

Aneta Langerová je úspešná česká speváčka a hudobníčka. Po víťazstve v súťaži Česko hľadá SuperStar sa stala jednou z najpopulárnejších českých speváčok. Byť interpretkou jej ale nestačilo. V snahe o dosiahnutie čistej autenticity sa vydala na cestu písania vlastných piesní.

Autorský potenciál jej ako prvý pomáhal objaviť Michal Hrůza. Po prvých nesmelých začiatkoch ho naplno rozvinula pri spolupráci s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom. Dva roky pracovali na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Pre inšpiráciu si vybrali na Šumavu, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti. To miesto im učarovalo a pomohlo im priviesť na svet album plný farebných obrazotvorných príbehov. Prepracovaný aranžmán a osobitý spev Anety predznamenali úspech u fanúšikov aj kritikov.

Zo štyroch nominácii Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014 premenila všetky v anjelské sošky a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a ocenenie speváčka roka v ankete Žebřík.

Aneta doteraz vydala štyri albumy: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti.

V roku 2011 si splnila sen, keď sa vydala na akustické turné Pár míst, na ktorom ju sprevádzalo sláčikové trio.

22. septembra 2017 vyšlo DVD a CD “Na vlně radosti” - záznam koncertu v pražskom Forume Karlín, ktorým speváčka na konci roku 2016 oslávila dva roky “Na Radosti”.

V septembri 2018 sa hudobne podieľala na vydanie audioknihy britského spisovateľa Fynna "Pane Bůh, tady Anna", ktorú nahovorila Bára Hrzánová.

Aneta sa venuje aj ďalším aktivitám. Každý rok pomáha čistiť rieku Sázavu a takmer 10 rokov bola patrónkou projektu Světluška. V historickom filme „8 hláv šialenstva“, ktorý mal premiéru 12. októbra 2017, stvárnila hlavnú úlohu ruskej poetky Anny Barkovovej. Okrem filmu si vyskúšala divadlo aj tanec a spolupracovala s mnohými uznávanými osobnosťami.

Termíny slovenských koncertov 2019:

  • 9. 4. 2019 –   Pezinok, Dom kultúry
  • 11. 4. 2019 – Zvolen, Dom kultúry Podborová
  • 12. 4. 2019 – Čadca, Dom kultúry

Všetky informácie o koncertoch a predpredaji vstupeniek nájdete na www.langerovaaneta.cz a www.ticketportal.sk

Plagát k podujatiu