Mesto otvorené umelcom 2012

Mesto Čadca a KIC - Dom kultúry Čadca organizujú od 20. do 22. septembra 2012 1. ročník podujatia pod názvom Mesto otvorené umelcom. Po minuloročnom nultom ročníku sa organizátori rozhodli rozšíriť podujatie z jedného dňa na tri dni. Zámerom podujatia je spojiť tvorbu talentov žijúcich v našom meste. Je to symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2012/2013. Podujatie začína 20. septembra 2012 na Námestí slobody (pred Mestským úradom v Čadci) v popoludňajších hodinách a následným sprievodom divadelníkov mestom. Prvý deň - štvrtok, je venovaný divadelnej scéne, výtvarníkom a fotografom. Druhý deň podujatia sa v podvečerných hodinách na Matičnom námestí pred Domom kultúry v Čadci predstavia hudobné kapely z nášho regiónu. Tretí deň - sobota, bude neodmysliteľne patriť folklóru, ktorý má v našom regióne bohatú tradíciu. Podrobnejšie informácie o podujatí budú zverejnené na webovej stránke mesta, v regionálnej tlači, televízii a na samostatných plagátoch.

Reportáž z nultého ročníka - Neopakovateľná umelecká atmosféra v Čadci alebo ako sa naše mesto otvorilo umelcom